Varianti i ri i koronavirusit arrin edhe në SHBA

Varianti i ri i koronavirusit ka arritur edhe në SHBA, pasi Colorado ka identifikuar një rast të tillë që fillimisht është gjetur në Britaninë e Madhe, njofton guvernatori i Colorados Jared Polis.

Sipas Reuters, ky është rasti i parë i këtij lloji.

“Sot kemi zbuluar rastin e parë të variantit të ri të COVID-19 në Colorado, varianti i ri i zbuluar në Britani”, ka shkruar Polis në llogarinë e tij në Twitter.

/Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Spiropali: Vendimet e një lideri gjykohen nga produkti, Opozita, një ushtri e shpartalluar

Ngjarja e ardhëshme

Nënat e Melisës dhe Sindit zihen në studio, vajzat kërkojnë t’i qetësojnë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian