Vardy mohon largimin nga Leicester City

Sulmuesi Jamie Vardy ka konfirmuar se nuk ka plan të largohet nga klubi anglez, Leicester City.

Anglezi ka shkëlqyer me “Dhelprat” vitet e fundit, derisa ka pasur vëmendjen e disa klubeve.

Por, Vardy ka bërë të ditur se nuk largohet nga Leicesteri sepse ata e kanë mbajtur kur askush nuk ishte i interesuar për të.

“Largimi nga Leicester? Në asnjë mënyrë. Ata me pranuan kur askush nuk më donte. Nuk do t’i lë dhe të largohem”, tha ai.

Leicesteri këtë edicion vazhdon të jetë në formë të mirë, derisa renditën në pozitën e tretë me 32 pikë, një më pak se lideri Liverpool.

Ngjarja paraprake

Rreshtimi i guximshëm dhe i drejtë i Vjosës

Ngjarja e ardhëshme

Pacienti britanik 82-vjeçar me dializë ishte i pari që mori vaksinën e Oksfordit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian