Van Bronkhorst: Temperatura jo normale, por do ja dalim

Trajneri i Gllazgout, Xhovani Van Bronkhorst, ka folur para finales kundër Frankfurtit sonte në mbrëmje në Sevilje.

Tekniku holandez i skocezëve më sëshumti u druhet temperaturavetë larta në Spanjë.

“Për ne dotë jetë një ndeshje e vështirë,pasi nuk jemi mësuar në Skocime këto temperatura. Ndoshtado të kishim bërë mirë tëkishim ardhur dy ditë më parëqë të ambientoheshim. Megjithatë, do t’ia dalim, jam i bindur”,ka thënë fillimisht ai.

Më pas duke analizuar takimin ndajgjermanëve, Van Bronkhorst katheksuar se përballë janë dyklube me histori në Europë, teksa objektivi mbetet një dhe ivetëm, shpallja fitues i Ligës së Europës.

“Përballë jemi dy klubeme shumë histori. Këto finalenuk shijohen nëse nuk fitohen.Ndaj, nëse duam ta çojmë festën deri në fund, duhet të fitojmëtrofeun”, ka nënvizuar tekniku i Gllazgout.

Van Bronkhorst kadeklaruar se skuadra e tij ështëpërgatitur për një finale të gjatë,duke mos përjashtuar as lotarinë e penalltive.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nesër përurohet rruga “Ukshin Hoti”në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, i pranishëm Ali Ahmeti

Story i radhës

Musk: Do të votoj për republikanët në nëntor

Të fundit nga