Van Basten: Unë s’do të jem kurrë më trajner

Marco van Basten konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave dhe ka fituar Topin e Artë tri herë, por nuk ishin të gjitha kohëra të mira në një karrierë që u ndërpre nga dëmtimi.

Holandezi ka zbuluar se si dëmtimi që i dha fund karrierës e preku atë si fizikisht ashtu edhe mendërisht.

Duke folur për të promovuar autobiografinë e tij të ardhshme, ish-sulmuesi shikoi prapa në karrierën e tij dhe foli sinqerisht se si përfundoi ajo.

“Kam vuajtur shumë, kam përjetuar shumë dhimbje, mjekët nuk më ndihmuan me trajtimet dhe kyçi i këmbës përkeqësohej” – tha Van Basten.

“Kam kaluar shumë kohë në divan, madje as në gjendje të eci, duke mos dashur që njerëzit të më shohin ashtu. Unë u depresionova, ishte një periudhë shumë e errët” – tregoi Van Basten.

Pas stërvitjes së ekipit kombëtar të Holandës, Ajax, Heerenveen dhe AZ Alkmaar, ai ka hequr dorë në këtë drejtim për shkak të shqetësimit emocional që shkakton.

“Unë kurrë nuk do të jem një trajner përsëri,” deklaroi ai.

Ngjarja paraprake

Ivan Iliev ishte koka e grupit të spiunëve rusë të arrestuar në Bullgari

Ngjarja e ardhëshme

Regjistrimi 2021/ Shoqata kulturore ‘Rilindja’nga Italia në dispozicion për bashkëatdhetarët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian