Valteri: Vetëm një gomar e beson që Basha zhduku kasetën

Deputeti Halit Valteri, një kritik i kreut të PD, Lulzim Basha, tha se për çështjen e kasetës ai nuk e beson se Basha të ketë zhdukur atë kasetë.

Valteri: Akuzohet lideri i opozitës shqiptare si tradhtar i kombit, dhe njeriu që çoi ata 4 komandantët e luftës drejt Hagës. Vetëm një gomar do ta besonte se Lulzim Basha kishte në dorë të merrte një kasetë dhe ta zhdukte atë, ku dihet shumë mirë se UNMIK, ka pasur rregulla strikte dhe ka qenë shumë i organizuar dhe një përkthyes mund të zhdukte prova shumë të vlefshme, pasi aty iu pasqyrua botës gjenocidi serb, aq më tepër që dëgjojmë një dëshmitar që natën flas me të vdekurit dhe pi një cigare, dhe ditën akuzon liderin e opozitës.

Bashën nuk duhet ta kritikojmë për një ngjarje të 20 viteve më parë por për atë që po bën me drejtimin e Partisë Demokratike.

Ngjarja paraprake

Shkaku pandemisë, Çmimi Nobel sivjet mund të jepet virtualisht

Ngjarja e ardhëshme

NATO vazhdon misionin afgan, pavarësisht tërheqjes së SHBA-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian