Valon Berisha mungon sot te Reims, dyshohet për infektim me koronavirus

Futbollisti i njohur nga Kosova mungon sot te Reims, dyshohet për infektim me koronavirus.

Valon Berisha do të mungoj sot në ndeshjen e skuadrës së tij dhe dyshohet se është i infektuar me koroanavirus.

Sipas mediave franceze, Reims do të duhet të bëjë pa mesfushorin e tyre Valon Berisha, i cili po zhvillonte paraqitje fantastike në ndeshjet e fundit me skuadrën..

Arsyet zyrtare  për mungesën e tij nuk janë bërë të ditura por sipas “L’Equipe”  duke pasur parasysh zakonet e klubit në komunikimin e tij mbi këtë temë, ka të ngjarë që testi Covid i kryer të enjten të ketë rezultuar pozitiv për reprezentuesin, Valon Berisha.

Ngjarja paraprake

Gjilani - Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Ngjarja e ardhëshme

In Memoriam: Jeta dhe vepra e Meli Zenkut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian