Vala e dytë e COVID-19 mbyll Lombardinë dhe Milanon, konsullata shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm

Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë, në Milano ka lajmëruar të gjithë qytetarët shqiptarë se do të jetë e mbyllur deri në datë 3 dhjetor.

Kjo pasi Milano dhe Lombardia janë mbyllur për shkak të rritjeve të shifrave së COVID-19 në të gjithë territorin.

Në njoftimin e Konsullatës Shqiptare në Milano thuhet se ajo të do funksionojë vetëm për rastet urgjente, ndërkohë shërbimet e tjera do të mundësohen me postë.

Njoftimi i plotë i Konsullatës Shqiptare në Milano

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, në zbatim të Dekretit të Kryeministrit Italian Giuseppe Conte i firmosur ne dt. 03.11.2020 i cili ka hyrë në fuqi sot në dt. 06.11.2020, komunikon se ndërpriten përkohësisht të gjitha shërbimet konsullore deri në datën 3 DHJETOR 2020.

Do të garantojmë shërbimin me postë si edhe vetëm rastet urgjente (si nulla osta vdekje).

Qytetarët që kanë të fiksuar takim për pasaportë dhe kartë id, do të njoftohen nga ne me e-mail për datën e re të takimit, sapo situata të normalizohet dhe të fillojë sërish lëvizja e lirë nga një qytet në tjetrin si dhe hyrja në Lombardi rajon i konsideruar zonë e kuqe.

Kontrolloni vazhdimisht profilin tonë zyrtarë në Facebook dhe faqen tonë zyrtare në ëeb për njoftime të reja.

Gjithashtu, ftojmë të gjithë qytetarët tanë të ndjekin me përpikmëri dhe rigorozitet të gjitha udhëzimet e Qeverisë Italiane me qëllim ndalimin e përhapjes së virusit Covid-19.

Faleminderit për mirëkuptimin!

Ngjarja paraprake

Chelsea merr vendimin përfundimtar lidhur me Paulo Dybalan

Ngjarja e ardhëshme

Sela bëhet bashkë me VMRO-në (FOTO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian