Vaksinat kundër Covid-it, ISHP: Nuk e ndryshojnë ADN-në tuaj

Autoritetet shëndetësore në vendin tonë dhe pse ditët e fundit ka një ulje të numrit të të infektuarve ditore, herë pas here bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër Covid.

Instituti i Shëndetit Publik këtë të dielë e ka nisur me një postim ku kërkon nga qytetarët që të vaksinohen për të qenë të mbrojtur ndaj infeksionit Covid.

Postimi:

“Zgjidh jetën vaksinohu ndaj Covid.

Vaksinat me mARN janë po aq të sigurta sa vaksinat e tjera, ato nuk mund ta ndryshojnë ADN-në tuaj”, thuhet në postimin e ISHP.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

MPB: 263 shoferë të dënuar për vozitje të shpejtë në Maqedoni

Story i radhës

Chelsea kampion, Thuchel: Të gjithë xhelozë për ne

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish