Vaksina e re amerikane antiCOVID më e lirë sesa ajo e “Pfizer”

Kompania
bio-teknologjike amerikane “Moderna” ka zënë vendin e dytë sa i përket zbulimit
të një vaksine kundër koronavirusit, transmeton Gazeta Sinjali.

Rezultatet e bëra në njerëz nga vaksina e “Moderna” kanë rezultuar 95 për qind efektive, që është më e suksesshme sesa vaksina e “Pfizer”.

Një dozë nga vaksina e “Moderna” do të kushtojë 15.25
dollarë, që është më e lirë se doza e “Pfizer”.  

Ndërsa, çmimet e aksioneve të “Modernas” janë rritur për 15% pas qarkullimit të lajmit se është zbuluar vaksina kundër kësaj sëmundjeje infektive. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Takim Selami- Bushi: Në fokus bashkëpunimi mes DHP dhe MPB

Ngjarja e ardhëshme

Pogba: Gjatë karrierës time, asnjëherë nuk ka pasur një periudhë kaq të vështirë.

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian