Vaji i kokosit, si ta përdorni për të trajtuar flokët tuaj

Përdorimi i vajit të kokosit për trajtimin e flokëve mund të ndihmojë në hidratimin e flokëve tuaj, redukton humbjen e proteinave dhe thyerjen e flokëve.

Kur flokët tanë lagen dhe thithin ujin, kjo mund të shkaktojë një ndryshim strukturor që e bën më të lehtë dëmtimin e flokëve. 

Ju mund të aplikoni vaj kokosi përpara se të lani flokët dhe do të parandalojë që flokët tuaj të thithin shumë ujë.

Mund ta aplikoni edhe pasi të bëni dush, gjë që do t’i bëjë flokët tuaj më të butë dhe më pak gjasa për t’u thyer.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këto 3 shenja të horoskopit do të kenë ditët më të mira në shkurt

Story i radhës

Ahmeti në Prishtinë flet për projekte dhe për dialogun, Sela flet për Ali Ahmetin

Të fundit nga