Uzuni rikthehet titullar në La Liga

Sevilla pret në shtëpi Granadën në sfidën e javës së 31-të të La Ligës, ku të dyja skuadrat kërkojnë fitoren.

Miqtë kërkojnë të shpëtojnë nga zona e rrezikut për të rënë nga kategoria, të cilët morën më shumë shpresë në javën e kaluar pas atij barazimi me Rajo Vajekanon e Balliut.

Nga ana tjetër, Sevija ka humbur shumë terren në renditje dhe nuk do të humbasë më shumë në garën për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Gjithashtu në këtë sfidë një vend titullari i është besuar dhe Myrto Uzunit nga Granada, të cilit i besojnë sulmin së bashku me Suarez dhe Maçis.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Osmani në takim me Kuleba-n

Story i radhës

Test: zgjidhni një bimë dhe zbuloni natyrën tuaj të vërtetë

Të fundit nga