Ushtria ukrainase pretendon se ka rimarrë qytetin afër Kievit

Në përditësimin e fundit mbi konfliktin, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës thotë se trupat e tij i shtynë trupat ruse nga qyteti, rreth 60 km në perëndim të kryeqytetit.

Falë veprimeve heroike të mbrojtësve tanë, flamuri shtetëror i Ukrainës u ngrit mbi qytetin e Makariv, armiku u refuzua”, shkroi ajo në faqen e saj në Facebook.

BBC nuk ka qenë në gjendje të verifikojë pretendimin ukrainas, përcjell “Bota sot”.

Por kjo vjen tre ditë pasi një sulm rus me mortaja në qytet vrau shtatë persona, sipas policisë lokale.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Profil/ E shkuara si këshilltar i Berishës dhe 3 herë deputet i Fierit, kush është kryetari i komanduar i PD

Story i radhës

Horoskopi ditor, e martë 22 Mars 2022

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish