Ushtria izraelite godet pikat e Hamasit në Gaza

Ushtria e Izraelit njoftoi se forcat ajrore kanë vendosur në objektivin e tyre shumë pika që i përkasin Hamasit në Gazën nën bllokadë, raporton Anadolu Agency (AA).

Nëpërmjet një deklarate ushtria izraelite bëri të ditur se në objektiv janë vendosur një kompleks trajnues i forcës detare të Hamasit dhe një strukturë e nëndheshme në të cilën kryheshin punime për rritjen e fuqisë ushtarake të Hamasit dhe në të cilën prodhoheshin mjete luftarake.

Ndër të tjera në deklaratë vihet theksi se sulmi ajror ka qenë kundërpërgjigje e lëshimit të një rakete nga Gaza drejt territorit të Izraelit.

Gazetari i AA-së në Gaza, ka njoftuar se lidhur me ngjarjen helikopterët ushtarakë izraelitë gjatë natës kanë kryer sulme në perëndim të Gazës dhe në qytetin Khan Yunis në jug të Gazës.

Nga autoritetet e Gazës ende nuk është bërë ndonjë deklaratë lidhur me pasojat e sulmit ajror të Izraelit.. .

Ngjarja paraprake

Ulen ndjeshëm temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Ngjarja e ardhëshme

​Një shtet që nuk e ka njohur Kosovën po merr pjesë në turneun e boksit “Adem Jashari”

të fundit nga