Ushtria e Ukrainës thotë se i ka vënë flakën anijes së marinës ruse

Forcat ukrainase kanë dëmtuar një anije logjistike të marinës ruse në Detin e Zi, duke i vënë flakën asaj, ka raportuar Reuters një zëdhënës i ushtrisë së Odesës, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Zëdhënësi Serhiy Bratchuk thotë se Vsevolod Bobrov është goditur pranë ishullit të gjarpërinjve, sipas Reuters.

Ishulli i vogël ndodhet afër kufirit detar të Ukrainës me Rumaninë.

Raportohet gjithashtu se një helikopter rus Mi-24 është rrëzuar në rajonin e Luhanskut.

“Ukraina zbuloi një grup prej katër helikopterësh armik dhe rrëzoi liderin e çiftit të dytë”, tha një komandant i forcave të sulmit ajror ukrainas në Facebook.

BBC nuk i ka verifikuar pretendimet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ministri Bekteshi i ndihmon Strugës dhe Ohrit, edhe të Dielën të punohet në vendet turistike

Story i radhës

Tayna publikon këngën e re në bashkëpunimin me Geskon

Të fundit nga