Ushtria e Ukrainës: Rusia ka rritur praninë ajrore

Forcat ruse kanë rritur praninë e tyre të aviacionit në hapësirën ajrore të Ukrainës në 24 orët e fundit, thotë ushtria e Ukrainës.

Përveç përdorimit të shumë mjeteve ajrore pa pilot, armiku përdor bombardues, avionë sulmues dhe luftarak, raketa lundrimi dhe raketa balistike në drejtime të ndryshme”, tha në një deklaratë Komanda e Forcave Ajrore të Ukrainës, përcjell “Bota sot”.

Ai shtoi se të hënën Ukraina shkatërroi një avion rus, dy helikopterë dhe gjashtë drone.

BBC nuk i ka verifikuar këto pretendime.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor, e martë 22 Mars 2022

Story i radhës

Bitcoin Tests USD 42K, Ethereum Reaches USD 3K, ALGO and ETC Accelerate

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish