Ushtria e Jordanisë rrëzon një dron nga Siria

Ushtria jordaneze njoftoi se ka rrëzuar një dron nga Siria me metamfetaminë kristalore, transmeton Anadolu.

Droni u vu nën kontroll dhe më pas u rrëzua, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve Petra, duke cituar një burim brenda Forcave të Armatosura jordaneze.

Metamfetamina kristalore iu dorëzua autoriteteve kompetente ushtarake, shtoi burimi.

Meta kristal ose metamfetamina është një drogë sintetike, zakonisht e bërë në shtëpi, që krijon varësi të shpejtë. Ai stimulon trurin të sekretojë dopaminë deri në dhjetë herë më shumë se zakonisht.

Ushtria jordaneze njoftoi në qershor se kishte rrëzuar tre dronë që përpiqeshin të kalonin nga Siria në Jordani, duke përfshirë edhe një që ishte i ngarkuar me armë.

Story i mëparshëm

Shpërthen vullkani Etna në Itali

Story i radhës

Vijojnë aplikimet për Akademinë e Sigurisë, Kuko: Fokusi ynë, dinjiteti i efektivëve

Të fundit nga