Ushtria armene shkel armëpushimin në kufirin azerbajxhanas

Ushtria e Armenisë ka shkelur armëpushimin në kufirin azerbajxhanas, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shërbimi kufitar shtetëror i Azerbajxhanit njoftoi se ushtria armene në orën 05:00 sipas kohës lokale hapi zjarr ndaj ushtarëve azerbajxhanas në Ashagy Askipara, në Gazakh.

Në njoftim thuhet se njësitet armene 20 herë hapën zjarr me pushkë automatike.. .

Ngjarja paraprake

Facebook kërkon që përdoruesit e iPhone dhe iPad të pranojnë gjurmimin

Ngjarja e ardhëshme

Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Peshqve të dashurohet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian