Ushtria armene shënjestron civilët azerbajxhanas

Numri i civilëve të vdekur nga sulmet e ushtrisë armene kundër vendbanimeve civile në Azerbajxhan u rrit në 15, kurse numri i të plagosurve në 49, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga Kryeprokuroria e Azerbajxhanit, thuhet se forcat armene shënjestruan ndërtesat publike, qendrat shëndetësore, shkollat​​dhe kopshtet.

Në sulmet e kryera nga ushtria armene që nga 27 shtatori, 116 vendbanime dhe 26 ndërtesa publike janë bërë të papërdorshme.

Kryeprokuroria po kryen hetime për sulmet.. .

Ngjarja paraprake

Interi tregon fuqinë në Benevento

Ngjarja e ardhëshme

Gjorgjija Sajkoski u zgjodh sekretar i ri i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian