Urim i Vitit të Ri i kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Mickoski

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, ka uruar për Vitin e Ri 2021. Viti prapa nesh nuk ishte i mirë, shpeht ai, pandemia me KOVID 19 prishi mënyrën tonë të jetës dhe Qeveria e keqe e bëri jetën edhe më keq.

“Ata shkatërruan ekonominë dhe e zhytën atë në recesion, ndërsa shisnin identitetin e saj dhe vunë veton për një të ardhme evropiane. Demokracia u shtyp nga zgjedhjet kriminale, drejtësia u kap, fermerët u hiqen të drejtat. Ata kanë shkatërruar kujdesin shëndetësor, më shumë se 50.000 njerëz kanë humbur punën, arsimi është shembur, krimi dhe korrupsioni janë të shfrenuar. Njerëzit po varfërohen, qeveria është më e pasur. Është koha ta hedhim atë dhe të shkojmë tutje”, u shpreh Mickoski.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/258170762512361

Më tej, në urimin e tij, Mickoski shton se Maqedonia është më e mirë se humbjet e shkaktuara nga Qeveria.

“Ju meritoni fat. Ndryshimet janë të nevojshme dhe ndryshimet do të vijnë në vitin e ardhshëm. Fuqia është te njerëzit, ne jemi krijuesit e së ardhmes sonë, sepse ne qytetarët ëndërrojmë, besojmë dhe veprojmë. Ne nuk dorëzohemi, do të fitojmë. Ne kemi një detyrim ndaj fëmijëve tanë dhe paraardhësve tanë, të kemi një gjendje për të cilën do të jemi krenarë.Brezi ynë ka mendime dhe qëllime të mira, di të durojë kur është më e vështirë dhe të ketë sukses kur duket i largët”, shprehet kreu i opozitares maqedonase VMRO-DPMNE.

Shton më tej se suksesi do të vijë me ndryshime që do të sjellin të vërtetën në vend të gënjeshtrave, më shumë para për qytetarët, siguri, drejtësi dhe dinjitet.

“Kaloni pushimet me të dashurit tuaj. Jepni një buzëqeshje dhe dashuri dhe keni besim. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe mblidhni forcë, sepse viti 2021 do të jetë një vit ndryshimi që do t’ju sjellë më shumë kënaqësi, rritje të gëzimit dhe lumturisë që ndjek gjithmonë trimat. Ju uroj festa të gëzuara dhe të lumtura të Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve”, pëfundon Mickoski urimin e tij.

Ngjarja paraprake

Turqi, sekuestrohet mbi 9 ton alkool i falsifikuar

Ngjarja e ardhëshme

Trimëreshat e Kosovës!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian