Unitedi i bindur se mund të transferojë Sanchon për më pak se 100 milionë euro

Manchester United raportohet se po tenton të transferojë Jadon Sanchon nga Borussia Dortmundi për më pak se 100 milionë euro.

Djajtë e Kuq tentuan të transferonin anësorin anglez në verën e vitit të kaluar, mirëpo skuadra gjermane kërkonte rreth 120 milionë.

United refuzoi të paguante atë shumë dhe u tërhoq nga gara përkohësisht, mirëpo ata janë rikthyer sërish.

Sipas asaj që raporton Daily Telegraph, Ole Gunnar Solskjaer ka kërkuar nga bordi i klubit që transferimi i Sanchos të mbyllet në verën e këtij viti.

Forma e lojtarit ka pësuar rënie në këtë sezon, andaj klubi anglez e di se mund të transferojë atë nën shumën e 100 milionë eurove.

Por, në garë për Sanchon janë edhe skuadra si, Chelsea, Liverpool, Real Madrid dhe Manchester City.

Ngjarja paraprake

E zhveshur në vaskë, këngëtarja e njohur feston me shampanjë

Ngjarja e ardhëshme

Irani synon ta pasurojë uraniumin deri në 20 për qind

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian