United është i interesuar për Verrattin, pavarësisht marrëveshjes së mesfushorit të PSG me Al-Ahli

Manchester United është i interesuar për Marco Verrattin.

Italiani tashmë ka një marrëveshje me Al-Ahli, por sauditët ende nuk mund të bien dakord me PSG-në.

Sipas GFFN, duke cituar L’Equipe, kalimi i mesfushorit te Manchester United nuk është jashtë diskutimit.

Më herët u raportua se PSG kërkon 50-60 milionë euro për italianin.

Në sezonin 2022/2023, Verratti bëri 38 paraqitje për PSG- në në të gjitha garat, duke dhuruar një asistim.

Është raportuar se trajneri i ri Luis Enrique nuk e ka në palenet e tij. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Për shkak të një defekti pa ujë një pjesë e Zhelezarës, Autokomandës dhe spitalit Re-medika

Story i radhës

Zelenskyy zotohet për reagim të fortë pas sulmit ndaj qytetit të Chernihivit

Të fundit nga