United dhe Munich në garë për Djed Spence

Dy gjigantët evropian, Manchester United dhe Bayern Munich janë në garë për mbrojtësin e krahut të Nottingham Forest, Dejd Spence.

Spence është i huazuar nga Middlesbrough te Nottingham Forest dhe forma e mirë e tij është vënë re nga ekipet e mëdha.

Sipas ‘Goal.com’, Manchester United dhe Bayern janë në garë për 21 vjeçarin, pasi e shohim atë si një lojtar i së ardhmes.

Mbrojtësi ka një kontratë me Middlesbrough deri në vitin 2024, por në fund të sezonit mund të largohet drejt ndonjërit nga gjigantët evropian që janë pas tij.

Shuma që ekipet do duhet t`i paguajnë ekipit të ligë së dytë të futbollit anglez, Middlebrough është 20 milionë dollarë.

Mbetet të shihet se drejt cilit ekip do të transferohet talenti i ri Spence.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rusia thotë se sërish e ka sulmuar Ukrainën me raketa hipersonike

Story i radhës

5 lloje ndarjesh dhe si të përballoni secilën prej tyre

Të fundit nga