“Unë ju thyej kockat”/ Rama u kthehet deputetëve: Lëshoni gjuhën si ‘gamori.’..

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer në Kuvend, ku nuk kanë munguar sulmet ndaj deputetëve të opozitës parlamentare, kreut demokrat Lulzim Basha apo edhe presidentit Ilir Meta.

“Gjuha ime u thyen kockat juve. Jua thyen dhe do ua thyejë kockat në sensin e oratorisë politike gjuha ime. Gjuha huaj nuk thyen kocka siç thotë populli, por thyen themelin e bashkëjetesës dhe normat elementare të edukatës së bashkëjetuarit së bashku.

Habitem çfarë i thoni fëmijëve kur ju dëgjojnë duke lehur e duke klithur, çfarë i mësoni fëmijëve tuaj ju. Deputetë që lëshohen në gjuhë si gamori në dahon”, deklaroi Rama.

Ngjarja paraprake

Nesër pa ujë disa fshatra të Sarajit

Ngjarja e ardhëshme

Dyshohet se e hodhi 16-vjeçarin nga ura gjatë protestave në Kili, arrestohet oficeri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian