Ultrasit e Interit thirrje për Lautaron dhe Handanoviq

Një pikë e vetme në tre ndeshje të ligës dhe humbja kundër Liverpoolit kanë njollosur sezonin shumë pozitiv të Interit deri më tani dhe kështu Curva Nord ngre zërin dhe tregon mbështetje maksimale për  ekipin, veçanërisht për Lautaron dhe Handanoviq.

Lautaro nuk po shënon dot prej një kohe të gjatë, ndërsa Handanovic ka gabuar disa herë në momentet kur ka pësuar gol.

Sot në mëngjes, pas mbërritjes së tyre në Appiano Gentile, lojtarët e Inzaghit gjetën disa pankarta të ekspozuara për të inkurajuar ekipin, në veçanti dy lojtarët e përmendur më lartë.

Për të rikthyer kokën, Inzaghi ka nevojë për Handanoviqin e parë në Bergamo, ashtu si ai ka nevojë për më të mirën Lautaro Martinez, i cili ka shtatë ndeshje jashtë ligës tani dhe sapo është kthyer nga gabimi i jashtëzakonshëm i portës së zbrazët kundër Sassuolos.

Tifozët janë në krah të tyre dhe ua kanë treguar këtë, tani i takon lojtarëve që të kthehen në nivelet e tyre të zakonshme duke filluar nga ndeshja e Marassit me Genoan ( kur Gosens mund të debutojë ).

“Me forcë fiton betejat, me karakter fiton luftën” mesazhi i Curva Nord.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

I dha lek pasi fitoi? Sabiani flet për Ilirin: Unë ia kam falur 100 mijë euroshin…

Story i radhës

Basha prezanton Luan Hakën: Do e votojë çdo dibran që ja do të mirën qytetit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish