Ulqinaku: Shqipëria në negociata për sigurimin e vaksinave, Covax sjell dozat e para brenda tre muajve

I ftuar në Arena, mjeku Dritan Ulqinaku u shpreh se vendi ynë është në negociata me shumë firma për sigurimin e vaksinave dhe se Covax pritet të sjellë dozat e para brenda tre muajve.

Ulqinaku: Jemi në negociata me shumë firma për sigurimin e vaksinave. Covax pritet të sjellë dozat e para brenda tre muajve.

Parashikojmë të vaksinojmë 10 mijë persona në janar. Personeli është duke u trajnuar.

Baza frigoriferike më problematike, vetë vaksinimi nuk është problem. Vaksinimi do të fillojë me personelin e 4 spitaleve Covid.

Ngjarja paraprake

​Përfundon protesta e mbështetësve të presidentit Trump në godinën e Kongresit amerikan

Ngjarja e ardhëshme

Dhurata Dora na prezantoi me të ëmën dhe ne mbetëm pa fjalë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian