Ukraina synon forcimin aftësive ajrore dhe raketore

Ministri i mbrojtjes i Ukrainës ka lavdëruar ata që mbrojnë vendin dhe ka thënë se forcimi i aftësive ajrore dhe raketore janë tani prioriteti kryesor. 

“Ne po punojmë gjatë gjithë kohës për të marrë mbështetjen përkatëse ose për të blerë armatimin e kërkuar”, shkruan Oleksiy Reznikov në një postim në Facebook.

 Mbrojtësit tanë, burrat dhe gratë tona të guximshme po vazhdojnë t’u shkaktojnë humbje të konsiderueshme pushtuesve rusë çdo ditë,” thotë ai.

“Ushtria jonë, rojet kombëtare dhe kufitare, ushtarët nga të gjithë sektorët e mbrojtjes po i kthejnë vazhdimisht këta mysafirë të paftuar në shtëpi”. Reznikov vazhdon duke thënë se ushtria ukrain

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ëndërroni shtëpinë ku jeni rritur – ja çfarë do të thotë

Story i radhës

Dehari kujton përvjetorin e Pranverës së Dinjitetit më këtë fotografi 

Të fundit nga