Ukraina sekuestron 42 vagona hekurudhore me vlerë 800 mijë paund që i përkasin Rusisë

Kievi ka sekuestruar dhjetëra vagonë hekurudhore që i përkasin Rusisë, dhe ato përmbanin pasuri me vlerë rreth 800,000 £.

Policia Kombëtare e Ukrainës tha:

Vagonët me mallra dhe vlera materiale hynë në territorin e Ukrainës edhe para fillimit të pushtimit të plotë të pushtuesve dhe në kohën e fillimit të luftës, ato ndodheshin në komuniteti kufitar.

Për shkak të faktit se ato përmbanin substanca të rrezikshme që mund të shkaktonin një emergjencë, ata u larguan nga kufiri në një zonë me popullsi të rrallë”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Inteligjenca amerikane: Rusia nuk ka trupa të mjaftueshme për ta pushtuar tërësisht Khersonin!

Story i radhës

Qëndroni për një kohë të gjatë ulur? Këto janë sëmundjet e rëndë që rrezikoni të prekeni

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish