Ukraina publikon të dhënat më të fundit rreth humbjeve të shkaktuara ushtrisë ruse

Ukraina ka publikuar të dhënat më të fundit rreth humbjeve të shkaktuara ushtrisë ruse.

Në këtë drejtim, të dielën, vendi tha se kishte vrarë 11,000 personel ushtarak rus dhe ky numër pothuajse ka mbetur i njëjtë edhe sot.

Shërbimi Shtetëror i Komunikimeve Speciale dhe Mbrojtjes së Informacionit të Ukrainës (SSSCIP) shtoi se Rusia ka humbur 117 sisteme artilerie, 50 raketahedhës dhe 68 helikopterë.

Gjithsej 290 tanke dhe 46 avionë janë shkatërruar gjithashtu, ka pohuar Ukraina.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Beatrix uron vëllain e saj, Albanin për ditëlindje: Ti je mbreti dhe heroi im

Story i radhës

Edhe njëherë mbi të marrët (budallët), hajvanat ose anonimusët e ndryshëm politik, medial ose propagandistik….!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish