Ukraina nën sirenat e luftës

Tashmë në Ukrainë ka kaluar ora 7 e mëngjesit.

Në ora 6 qytetarët e Ukrainës janë zgjuar nga sirenat të cilat alarmojnë afrimin e pushtueseve rusë afër vendbanimeve.

Këto sirena janë dëgjuar në 15 rajone të Ukrainës, transmeton “Bota sot”.

Ato u dëgjuan në Kiev, Odesa, Sumy, Kharkiv, Dnipro dhe në disa qytete të tjera..

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor, e shtunë 12 mars 2022

Story i radhës

South Korea’s Next President Might Create Parity for Crypto and Stock Market Traders

Të fundit nga