Ukraina ndalon eksportet e thekrës, elbit, melit, sheqerit dhe mishit deri në fund të vitit

Qeveria e Qeveria e Ukrainës ka ndaluar eksportet e thekrës, elbit, melit, sheqerit, kripës dhe mishit deri në fund të këtij viti, sipas një rezolute të kabinetit të publikuar të mërkurën, raportoi Reuters.

Ai do të vendosë sigurinë ushqimore në të gjithë Evropën në fokus të mprehtë, duke çuar në mungesa të drithërave.

Rusia dhe Ukraina së bashku janë përgjegjëse për rreth 30 për qind të eksporteve botërore të grurit dhe elbit, përcjell Klankosova.tv

Ministri i Bujqësisë i Irlandës, Charlie McConalogue i tha RTE se fermerët, shumë prodhues të qumështit dhe viçit, duhet të konsiderojnë rritjen e drithit këtë vit. Ai tha se vendi importon 60 për qind të grurit të tij.

ka ndaluar eksportet e thekrës, elbit, melit, sheqerit, kripës dhe mishit deri në fund të këtij viti, sipas një rezolute të kabinetit të publikuar të mërkurën, raportoi Reuters.

Ai do të vendosë sigurinë ushqimore në të gjithë Evropën në fokus të mprehtë, duke çuar në mungesa të drithërave.

Rusia dhe Ukraina së bashku janë përgjegjëse për rreth 30 për qind të eksporteve botërore të grurit dhe elbit, përcjell Klankosova.tv

Ministri i Bujqësisë i Irlandës, Charlie McConalogue i tha RTE se fermerët, shumë prodhues të qumështit dhe viçit, duhet të konsiderojnë rritjen e drithit këtë vit. Ai tha se vendi importon 60 për qind të grurit të tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ka kryer 14 operacione në gjoks, Katie Price tregon rezultatet në një paraqitje me bikini

Story i radhës

Si të ndalen ose stopohen Rusia dhe Serbia….?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish