Uji në Shkup i sigurtë për pije

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Raporti javor i NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi” për cilësinë dhe sigurinë e ujit për pije, tregon se uji është i sigurtë.

“Në pajtim me rezultatet e marra nga hulumtimet, të gjitha mostrat i përgjigjen Rregullores për kërkesat për siguri dhe cilësi të ujit për pije, informuan nga NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi”.

Sektori për kontroll sanitar, në periudhën prej 28 shtatorit 2020 deri 2 tetor 2020 ka marrë 184 mostra për analizë fiziko-kimike dhe 184 për analizë mikrobiologjike të ujit për pije prej 40 vendeve matëse në qytetin e Shkupit. bsh/

Ngjarja paraprake

Lufta me Azerbajxhanin, anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri

Ngjarja e ardhëshme

Challandes flet para ndeshjes ndaj Maqedonisë së Veriut – përmend Andi Zeqirin e Bernard Berishën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian