Udhëtim i vështirë për Djajtë e Kuq te Southamptoni, formacionet zyrtare

Manchester United do ta ketë një përballje tejet të vështirë në kuadër të xhiros së 10-të në Ligën Premier.

Gjiganti anglez do të luaj në udhëtim te Southampton, skuadër që po kalon momente fantastike këtë edicion.

Djajtë e Kuq në këtë takim vijnë pas dy fitoreve të njëpasnjëshme dhe synojnë të vazhdojnë me këtë ritëm.

Nga ana tjetër Southampton nuk di për humbje në shtatë sfidat e fundit ku ka marrë pesë fitore e dy barazime.

Duke marrë parasysh formën shumë të mirë të dy skuadrave, na pret një ndeshje jashtëzakonisht interesante në St. Mary’s Stadium.

Formacionet zyrtare:

Southampton:

Image

Manchester United:

Image

 

Ngjarja paraprake

Kështu duken anëtarët e ekipeve lëvizëse që mundësojnë votimin e personave me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Humbi punën dhe ngeli pa shtëpi për shkak të pandemisë, rrëfimi i amerikanit që tani jeton poshtë një ure në Teksas

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian