U la në burg për grabitjen në vilën e Marco Verrattit, flet shqiptari

Një shqiptar dhe një spanjoll janë lënë në burg në Denia, për grabitjen e Marco Verratti në një vilë në Ibiza në pronësi të ish-lojtarit Ronaldo Nazário.

Katër persona të tjerë të arrestuar në  Costa del Sol  janë liruar nga akuza. Arrestimet janë pjesë e një operacioni të  Policisë Kombëtare të  koordinuar nga Gjykata e Instruksionit në Murcia, ku nisën hetimet.

Hetimi i policisë lidh bandën e çmontuar me gati njëzet sulme në shtëpi, sipas burimeve pranë rastit. Dy të arrestuarit në Dénia janë mbajtur në Komisariat që nga arrestimi i tyre të martën e kaluar, kur zbritën nga  trageti  që i transferoi nga Ibiza.

Në makinë agjentët  gjetën sende nga  grabitja milionëshe e lojtarit të Paris Saint-Germain, i cili raportoi për vjedhjen e 10 mijë eurove dhe bizhuteri dhe ora me vlerë rreth  tre milionë  euro. Çështja është nën hetim dhe të arrestuarit në Dénia, të ndihmuar nga avokati  Francisco Miguel Galiana Botella , përfituan nga e drejta e tyre për të mos dëshmuar në zyrat e policisë.

Megjithatë, shtetasi shqiptar i ndaluar në deklaratën e tij ka saktësuar se ka mbërritur në ishullin Ibiza të hënën e kaluar, një ditë pas grabitjes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Të paktën 344 fëmijë të vrarë në sulmet ruse

Story i radhës

MPB: Për 6 muaj kemi arrestuar 210 kriminelë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish