U infektua nga COVID-19, ndërron jetë ish-ministri i brendshëm demokrat

COVID-19 i ka marrë jetën Bashkim Koplikut, ish- zëvendëskryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Partisë Demokratike më 1992.

Bashkim Kopliku do të mbahet mend si një zyrtar dinjitoz i shtetit shqiptar, një deputet me identitet të fortë politik dhe një kritik i ish- kryeministrit Meksi dhe ish- presidentit Berisha.

Pas vitit 1997″>1997, pasi u largua nga Partia Demokratike, ai nuk u përfshi më në politikë, por ishte një qytetar aktiv dhe mendje kritike që do t’i mungoje shoqërisë shqiptare.

Ngjarja paraprake

Protesta të dhunshme pas vrasjes së njeriut me ngjyrë nga siguria në Brazil

Ngjarja e ardhëshme

Tetovari i shpëton jetën të moshuarit nga Shkupi, e nxjerr nga Vardari

të fundit nga