U infektua me burrin gjatë ushtrimit të detyrës, humb betejën me koronavirusin infermierja e maternitetit të Elbasanit

Infermierja e maternitetit të Elbasanit, e cila u infektua me koronavirus disa ditë më parë ka ndërruar jetë ditën e sotme.

50 vjeçarja, Majlinda Sulkuqi  luftoi me COVID-19 për dy javë, por nuk arriti dot ta mundte.

Infermierja Majlinda dhe bashkëshorti i saj u infektuan gjatë kryerjes së detyrës në Spitalin e Elbasanit, por fatmirësisht bashkëshorti mundi ta kalojë dhe ajo jo.

Në qytetin e Elbasanit në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 16 persona.

Ngjarja paraprake

Gjashtë të shëruar dhe zero të infektuar sot në Deçan

Ngjarja e ardhëshme

Dimitrov pas takimit me Bon në Paris: “RMV ka vend të merituar në vizionin e Francës për të ardhmen e Evropës”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian