U hapën Kazinotë? Reagon Rama: Gënjeshtër e madhe…

Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme rreth hapjes së një procedure ku mund të licencohet hapja e kazinove në pika të caktuara dhe të një shume të madhe parash.

Sipas Ramës kjo nuk do të thotë që janë hapur kazinotë por vetëm disa pika strategjike ku mund të ketë zhvillim të kësaj industrie.

“Komplet gënjeshtër. Nuk ka hapje bixhozi apo kazinoje. Është hapur veç një procedurë që lidhet me. Cilido qoftë të ofertojë në një zonë të caktuar. Janë vetëm kufijtë e një perimetri në ligjin ekzistues kemi të drejtën e kazinove kemi vetëm në struktura me 5 yje. Apo në zona strategjike për zhvillim apo për turistët. Nuk e kemi ushtruar dhe nuk do e ushtrojmë masivisht. Nuk ka hapje kazinosh. Hotelet me 5 yje po. Është me ligj. Por 5 yje me brande. Ezaoli hotel nuk do të thotë të vendos vetë 5 yje. Edi Zaho Linda.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Funksionarët duhet të jenë të ndershëm dhe transparent (FOTO)

Ngjarja e ardhëshme

Kosovë: Asnjë viktimë nga COVID-19, 54 të infektuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian