U akuzua për tallje ndaj Hailey Bieber, Selena Gomez kërkon falje publike

Selena Gomez ka kërkuar falje pasi disa fansa konsideruan një nga videot e saj në TikTok tallje ndaj bashkëshortes së Justin Bieber, Hailey Bieber.

“Kjo është arsyeja pse unë besoj në kujdesin për shëndetin tuaj mendor. Djema nuk e di se çfarë bëra, por më vjen vërtet keq. Zero qëllim i keq. Fshihet së shpejti”-tha këngëtarja në përgjigje të kritikave, sipas një fotografie të postuar në Twitter.

Më pas ajo çaktivizoi të gjitha komentet në seksionin e komenteve të videos.

Të martën, Hailey Bieber postoi një seri videosh nga trendi “Get Ready With Me” në TikTok. Vetëm disa orë më vonë, Gomez ndau një klip të rutinës së saj të kujdesit të lëkurës, por dukej se i rrotullonte sytë përgjatë tij, gjë që disa menduan se ishte “tallje”.

Fansat vërshuan seksionin e komenteve të këngëtares, duke shkruar komente të tilla si, “Po më jep idenë e një humbësje performuese që shpëton haptazi nga ngacmimi i grave të tjera” dhe “mënyra se si ajo i kthente sytë në çdo hap”, referuar lëvizjeve të saj në video.

Vetëm muajin e kaluar, Hailey ishte ajo që përjetoi reagimin e madh të mediave sociale nga fansat e Gomez, duke e shtyrë atë t’iu lutej që “ta linin të qetë”.

“Ka kaluar mjaft kohë,” tha modelja, duke iu referuar se sa kohë ka kaluar që kur Gomez dhe Justin, u ndanë.

“Unë jam duke u marrë me biznesin tim. Unë nuk bëj asgjë, nuk them asgjë. Më lërni të qetë, ju lutem.”– tha ajo.

Justin dhe Gomez u lidhën për herë të parë në vitin 2011. Ata ishin bashkë për disa vite dhe u ndanë përfundimisht në fillim të 2018. Vetëm pesë muaj më vonë, Justin  u martua në fshehtësi me  Hailey-n në qytetin e Nju Jorkut në shtator 2018, duke shkaktuar një grindje mes fansave të modeles dhe ish-yllit të Disney.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sot homazhe dhe komemoracion për Xhevdet Pecin

Story i radhës

Autoritetet e BE-së zbusin rekomandimin për mbajtjen e maskës në avion

Të fundit nga