Twitter e përjashton përfundimisht Trump-in

Kompania amerikane e rrjeteve sociale Twitter e ka përjashtuar përfundimisht presidentin në largim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Kjo kompani konsideron se Trump me shkrimet e tij mund të vazhdojë edhe më tej me nxitje të dhunës.

“Pas një rishikimi të ngushtë të cicërimave të fundit nga llogaria e Donald Trump dhe kontekstit të tyre, ne e kemi pezulluar përfundimisht llogarinë për shkak të rrezikut të nxitjes së mëtejshme të dhunës”, ka deklaruar Twitter.

“Në kontekstin e ngjarjeve të tmerrshme këtë javë, ne e bëmë të qartë të mërkurën se shkeljet e rregullave të Twitter, do të rezultonin në këtë mënyrë veprimi”.

Ngjarja paraprake

GSW përballë LA Clippers, 76’ers ndaj Nuggets – Këto janë të gjitha përballjet e radhës në NBA

Ngjarja e ardhëshme

Ellen DeGeneres shërohet nga COVID-19, kthehet në emision

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian