Turqit kërkojnë nën rrënoja për të mbijetuarit e tërmetit

Katërmbëdhjetë të vdekur, qindra të plagosur dhe rreth 20 ndërtesa të shembura është bilanci që ka shkaktuar tërmeti që goditi Turqinë dhe Greqinë ditën e premte.

Në Izmir të Turqisë ekipet e shpëtimit po punojnë për të gjetur të mbijetuar nën gërmadha.

Ngjarja paraprake

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Prokurores së Durrësit

Ngjarja e ardhëshme

Napoli konfirmon lëndimin e Insigne

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian