Turqia neutralizon 5 terroristë të YPG/PKK-së në Siri

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Turqisë njoftoi se forcat turke kanë neutralizuar 5 terroristë të PKK/YPG-së në Siri, transmeton Anadolu Agency (AA).

Terroristët janë neutralizuar në rajonin e operacionit “Burimi i Paqes” dhe në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit”.

“Komandot tona heronj neutralizuan gjithsej 5 terroristë të PKK/YPG-së, 3 prej të cilëve në rajonin e operacionit ‘Burimi i Paqes’ dhe 2 prej tyre në rajonin e operacionit ‘Mburoja e Eufratit’ të cilët u përpoqën të infiltrohen dhe të sulmojnë për të prishur qetësinë dhe sigurinë në rajon”, thuhet në deklaratën e ministrisë... .

Ngjarja paraprake

Bekteshi: Do mbështesim zejtarët me 15 milion denarë për blerjen e mjeteve dhe lëndëve të para

Ngjarja e ardhëshme

Këshilla për një ditë të mbarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian