Turqia neutralizon 4 terroristë të PKK/YPG-së në Siri

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Turqisë njoftoi se janë neutralizuar 4 terroristë të PKK/YPG-së të cilët tentuan të infiltrohen në zonën e operacionit “Burimi i Paqes” në Siri, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga ministria thuhet “Me ndërhyrjen e suksesshme të forcave tona komando u neutralizuan 4 terroristë të PKK/YPG-së”.

Sipas njoftimit, terroristët tentuan të infiltrohen në zonën e operacionit “Burimi i Paqes” për të prishur qetësinë dhe mjedisin e sigurisë... .

Ngjarja paraprake

Këto tipa femrash kurrë nuk i thonë “jo” se*sit

Ngjarja e ardhëshme

Izraelitët vizitojnë objektet e industrisë së mbrojtjes në Sudan

të fundit nga

Tërmet në Tokio

Një tërmet me fuqi gjashtë ballë të shkallës Rihter goditi sonte bregdetin

AlbanianEnglishMacedonian