Turqia neutralizon 3 terroristë të PKK/YPG-së në Siri

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se janë neutralizuar 3 terroristë të PKK/YPG-së të cilët kryen sulm ndaj fermerëve që mblidhnin ullinj në rajonin e operacionit “Mburoja Eufratit” në Siri, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një postim nga llogaria e Ministrisë së Mbrojtes në Twitter thuhet se: “Terroristët e PKK/YPG-së në rajonin Tel Rifat kryen sulm ndaj fermerëve që po mblidhnin ullinj në Azaz në rajonin e operacionit ‘Mburoja Eufratit. Komandot tona heroike që vërejtën hapjen e zjarrit ndaj fermerëve dhanë përgjigje të menjëhershme dhe neutralizuan 3 terroristët e PKK/YPG-së”... .

Ngjarja paraprake

355 gjoba për mosmbajte të maskës në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Udhëzues për të menduar pozitivisht

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian