Turqia neutralizon 3 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë bëri të ditur se forcat turke kanë neutralizuar 3 terroristë të PKK-së në rajonin Gara në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e ministrisë thuhet se terroristët ishin në përgatitje për veprime dhe se ata u neutralizuan me një operacion ajror.

“Pas përpcaktimit me mjetet e zbulimit dhe vëzhgimit, në rajonin Gara në veri të Irakut nëpërmjet një operacioni ajror u neutralizuan 3 terroristë të PKK-së të cilët ishin në përgatitje të akteve. Operacionet tona do të vazhdojnë deri në neutralizimin e terroristit të fundit”, thuhet në deklaratën e ministrisë turke... .

Ngjarja paraprake

Pas triumfit të madh në UFC, Khabib përfundon në spital!

Ngjarja e ardhëshme

Fifi zbulon kuptimin e veçantë të tatuazhit dedikuar partnerit të saj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian