“Turqia gjendet në mesin e 10 vendeve që projektojnë, ndërtojnë dhe mirëmbajnë luftanijet e veta”

Erdoğan: Turqia gjendet në mesin e 10 vendeve që projektojnë, ndërtojnë dhe mirëmbajnë anijet e veta luftarake.

Erdoğan: Të qenët të fortë ushtarakisht, ekonomikisht dhe në diplomaci është më shumë obligim për ne sesa një zgjedhje... .

Ngjarja paraprake

Somali, 5 të vdekur nga një sulm me bombë ndaj ish-deputetit

Ngjarja e ardhëshme

Anulohet gara e lëshimit në Kitzbuehel

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian