“Turqia do të zbatojë reformat strukturore për të përmirësuar mjedisin e investimeve”

Ministri i Financave: Turqia do të zbatojë reformat strukturore për të përmirësuar mjedisin e investimeve për sipërmarrësit vendas dhe ndërkombëtarë.

Ministri i Thesarit dhe Financave i Turqisë, Lütfi Elvan: Do të zbatojmë programe të transformimit ekonomik dhe social që do të sigurojnë stabilitetin e çmimeve, ruajnë disiplinën fiskale, rrisin koordinimin në politikat monetare dhe fiskale, përmirësojnë mjedisin e investimeve dhe eliminojnë efektet negative të pandemisë duke rritur potencialin e gjenerimit të të ardhurave të fokusuara drejt prodhimit... .

Ngjarja paraprake

Në ditëlindjen e Luanit, Ramush Haradinaj: Për ne mbetesh përherë 23 vjeçar

Ngjarja e ardhëshme

Pamje nga rezidenca milionëshe e Kylie Jenner

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian