Turqia do ta armatosë Serbinë me sistemin më të fuqishëm të dronëve

Një delegacion i shtetit serb ka udhëtuar sot drejt Anakarasë, ku do të lidhë një marrëveshje për blerjen e disa dronëve luftarakë të njohur me emrin “bajraktar”.

Sipas medieve të Serbisë, ministri i Financave në Serbi Sinisha Mali, dhe zëvendësministri i Mbrojtjes për burime materiale, Nenad Milloradoviq kanë udhëtuar për në Turqi.

Sic raportohet, ata kanë udhëtuar për përgatitjen e dokumentacioneve pas të cilave, një nga sistemet luftarake më të fuqishme në botë do të arrijë në Serbi.

“Bajraktar” është një prodhim turk që është provuar të jetë shumë efektiv në konfliktet në Siri, Irak, Libi dhe luftimet e fundit në Karabakh. 

Ngjarja paraprake

Pas 10 vitesh në Manchester United, largohet mbrojtësi anglez

Ngjarja e ardhëshme

Ndryshojnë rregullat, si do të udhëtojnë shqiptarët drejt vendeve të BE-së

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian