Turqia befasohet nga Luksemburgu i Sinanit, 6 gola në Stamboll

Futbollisti Danel Sinani, me kombëtaren e Luksemburgut, befasojnë Turqinë në stadiumin “Fatih Terim” në Stamboll.

Luksemburgu ka barazuar me rezultat 3:3 me Turqinë, në takimin e xhiros së pestë të Grupit 1 Ligës së Kombeve C.

Futbollistët Martins (8′), Sinani (37′) e Rodrigues (69′) shënuan për Luksemburgun dhe Under (16′), Chanot (39′-autogol) e Yuksek (87′) realizuan për Turqinë. 

Turqia kryeson me 13 pikë, pasojnë Luksemburgu 8, ishujt Faroe 5 dhe Lituania 1 pikë.

Turqia siguron kalimin në Ligën B.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Luftëtari i Azov “Frost”, i cili u kthye nga robëria, tregon një video arkivore nga Mariupol i Ukrainës

Story i radhës

BE e mohon dokumentin e dialogut: Kurrë s’kemi parë diçka të tillë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish