Turqi, shpëtohet një grua nga rrënojat 17 orë pas termetit

Një grua e moshës 50-vjeçare u shpëtua sot 17 orë pasi termeti goditi provincën turke Izmir, raporton Anadolu Agency (AA).

Nurcan Tosun u shpëtua nga rrënojat në rrethin Seferihisar.

Së paku 25 veta kanë humbur jetën dhe 804 të tjerë janë lënduar nga termeti me magnitudë 6,6 ballë që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë... .

Ngjarja paraprake

Tentoi të vriste me armë zjarri 37-vjeçarin pas një konflikti të çastit, parandalohet ngjarja

Ngjarja e ardhëshme

Khabib me reagim të ashpër ndaj presidentit të Francës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian