Turqi, migrantë të paligjshëm kapen në një autokolonë të stimuluar martese

Policia turke ka kapur 16 migrantë të paligjshëm në tre automjete të zbukuara si autokolonë martese në provincën juglindore Batman të Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Njësia policore e provincës Batman ndaloi autokolonën në hyrje të qytetit.

Pasi dyshoi në një grua me fustan të nusërisë dhe në pasagjerë të tjerë në autokolonë, policia kontrolloi automjetet dhe arrestoi 12 migrantë të paligjshëm irakianë dhe katër sirianë. 

Të gjithë personat e kapur u dërguan në stacionin e policisë ku po zhvillohet procesi ligjor... .

Ngjarja paraprake

Parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Ngjarja e ardhëshme

Dia rregulla të mirësjelljes që të gjithë duhet t’i dimë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian