Turqi, arrestohet një i dyshuar për lidhje me Al-Kaidën

Forcat turke të sigurisë arrestuan një të dyshuar në provincën veriore Samsun i cili dyshohet për lidhje me organizatën terroriste Al-Kaida, raporton Anadolu Agency (AA).

I dyshuari i identifikuar si E.E., u arrestua nga njësiti anti-terror i Komandës së Xhandarmërisë gjatë një operacioni.

E.E. kërkohej për “anëtarësim në një organizatë të armatosur terroriste” dhe akuzohet se ishte pjesë e grupit Had, një grup terrorist i njohur ndërkombëtarisht... .

Ngjarja paraprake

Koeman thotë se Pjanic do të jetë “spiuni” Barcelonës para përballjes me Juven e Ronaldos

Ngjarja e ardhëshme

Vende të reja parkimi në lagjen Xhon Kenedi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian